Harici beyin bilgi ve fiyat hesaplama

Uyarı !

Aracınıza firmamız tarafından harici beyin bağlatmayı düşünüyorsanız bu sayfanın tamamını anlayarak okumanız gerekmektedir. firmamızda telefonla bilgi almak yerine buradaki makaleyi okuyarak bilgi alabilirsiniz. firma temsilcilerimizi günde yurt dışı dahil olmak üzere 100 lerce insan arayıp gereksiz aynı şeyleri tekrar tekrar sordukları için telefonlara bakmaktan işimizi yapamaz hale geldiğimizi farkettik ve telefonla görüşte hizmetimizi sonlardırdık. unutmayınki sizin işlerinizi yapan biz olduğumuz için verdiğimiz hizmetin en kaliteli şekilde olması için işimize iyi odaklanabilmemiz lazım. makalemizi okuyup yinede sormak istediğiniz sorular olacaksa whatsapp üzerinden aracınızın markası modeli motor bilgisini detaylı şekilde yazıp (araç dıştan ve motorunun resmini atabilirseniz daha iyi olur) ardından sorunuzu iletebilirsiniz size enkısa sürede dönüş yapacağız.

Harici beyinin ne işe yarar ?

Harici beyin diye tabir ettiğimiz şey aslında dünya çapında standalone ecu olarak tabir edilir. ve universal istediğiniz şekilde ayarlanabilir bir beyin modelidir. yerli olarak türkiyede üretilen modelleride vardır. ihtiyacınıza göre farklı modelleri vardır. özelliklerine ve kalitesine göre fiyatları değişir. bu beyini aracınıza monte ettirerek aracınıza yeni özellikler katabilir veya kaldırabilirsiniz.

Harici beyin hangi araçlara uygulanabilir ?

Türkiye şartlarında sadece benzin turbo ve atmosferik benzinli araçlara uygulayabiliyoruz.

Arabam çalışmıyor harici beyin bağlasam çalışırmı?

Harici beyin mekanik ve sensörleri düzgün olan ve uyumlu olduğu bütün motorları çalıştırır. motorunuz isterse araca takılı olmasın yerde bile çalıştırır. harici beyin için immobilizer ve ews sistemleri önemli değildir diğer beyinlere bakmadan tek başına çalışabilir. aracınızın motoru söküp herhangi bir tekne yada başka birşeye taksanız dahi çalıştırabilirsiniz.

 • Benzin pompası
 • Ateşleme sistemi
 • enjektör sistemi
 • krank sensörü
 • gaz kelebeği konum sensörü
 • hararet sensörü

olması motorunuzun düzgün çalışması için yeterlidir.

Harici beyin ile yapılabilicekler ?

 • Turbosuz araca turbo takılıp kontrol etme
 • Farklı marka ateşleme bobinleri kullanılabilme
 • Egzantrik sensörsü iptal edilebilme
 • Elektronik gaz kelebekli araçları telli gaz kelebegine çevirilebilme
 • Akışmetre,vuruntu sensörü,oksijen sensörü,disa valfi gibi sensörleri iptal edilebilme
 • Realtime yolda ayar
 • Launch kontrol
 • Antilag özelligi
 • Popbang özelligi
 • 2 adet yazılım aynı beyinde kullanma
 • Farklı marka büyük enjektör takımları kullanabilme
 • Flex fuel veya alkol türevlerini aracınıza tanıtma
 • Devir kesici
 • immo iptali

Harici beyin aracıma kaç beygir katar ?

Harici beyin aracınıza nekadar beygir katacagını kesin bir cevabı yoktur. ama çözülen sensör sorunları çiğ yakma sorunları aracınızdan gidecek ve orjinal beyinde bulunan limitler aracınızda olmayacağı için aracınızın mekanigi nekadar kaldırıyor ise okadar beygir alırsınız. bu beyinleri 100hp araçta kullanıyor 1000hp araçta kullanıyor mevzu beyinin direk kendisinde değil ama sonuç olarak her türlü eskisinden kat kat iyi olacağı garanti.

Harici beyin montajı nasıl yapılıyor?

3 çeşit montaj türü vardır

 1. PNP tak çalıştır
 2. Piggyback
 3. Full tesisatlı

PNP tak çalıştır

Bu sistemde aracınızın orjinalliğine hiç dokunulmadan sadece araç motor beyni yerinden sökülüp yerine bizim üretmiş olduğumuz pnp harici beyin takılır bu tür beyinlerin üretimi çok zor olduğu için genellikle en fazla harici beyin bağlanan araçlar için üretiriz çok güvenli bir yöntemdir istenildiğinde çok kısa sürede aracınızı orjinal haline çevirmeniz mümkündür.

Piggy back

Aracınızın orjinal beyni araç üzerinde dururken sadece enjektör ve ateşleme kabloları kesilip harici beyine bağlanır, hararet,gazkelebeği,krank sensörü gibi diğer sensörlerde 2 beynin ortak kullanıcağı şekilde paralel bağlanır. bu bağlantı türünde aracınızın orjinal beyni bazı bolümleri harici beyin bazı bölümleri kontrol eder genellikle harici beynin bağlanmasının çok zor olduğu araçlar için bir seçenektir.

Full tesisatlı

Aracınızın motor elektrik tesisatı ve motor beyni komple sökülüp atılır sadece sensörler motora takılı şekilde kalır. yeniden el yapımı tesisat çekilir ve harici beyin takılır. en temiz sistem budur fakat karmaşık sistemli araçlar içinde en zor olan budur işlem süreside diğer sistemlere göre 3 kat fazladır.

Aracımı getirmeden yaptırabilicegim bir harici beyin modeli var mı ?

Eğer kendiniz elektronikten iyi anlayan biri iseniz ve pnp tak çalıştır şekilde bir beyin isterseniz ve bizde istediğiniz özelliklerde bir uygulamayı daha önce firmamızda yapıp testlerden geçirdiysek aracınız için hazır sistem yapıp size gönderebiliriz fakat yazılım yapamayız bulunduğunuz bölgede bir yazılımcıya ayarlatmanız gerekir. uzaktan bağlantı ile yapabilirmisiniz diye düşünmeyin yazılım işleri ince işler uzaktan baglantı kusursuz olmaz uğraşır dururuz.

Tak çalıştır harici beyin modellerini incele

Aracıma harici beyin yaptırsam kaç günde teslim alırım ?

Pnp yapılan sistemler genelde yazılım ayarı haric ücretinin ön ödemesini yaparak ve erkenden randevu alarak gelirseniz aracınız 1 günde teslim edilir. el yapımı tesisat işleri genelde 3-4 gün sürebilmektedir.ödemesi araç başında yapılan araçlar genelde 1-2 gün daha uzun sürebilir.

Harici beyin seçimi nasıl yapılır?

Seçin yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar şunlardır.

 1. Aracınızın gösterge sistemi CANBUS ilemi çalışıyor
 2. Aracınızdaki gaz kelebeği elektronikmi

bu iki seçenekten birinin olması aracınıza bağlayacagınız harici beyinin fiyatını 3 kat kadar arttırabiliyor çünkü bazı beyinler bu özellikleri desteklemiyor. uyguna harici beyin bağlatmanın tek yolu bu seçeneklerin aracınızda olmaması yada iptal edebilmeniz. gaz kelebegini iptal elebilirsiniz ama canbus sistemi olmadan göstergenizi çalıştıramazsınız.

canbus sistemi genel olarak yüksek model araçlarda bulunuyor.

Harici beyin üreticisiyiz

Stabil marka harici beyinlerin üreticisi olduğumuzu size haber vermekten gurur duyarız. satışını ve teknik servis desteğini firmamızdan alabilirsiniz.

ÜRÜNLERİMİZ

%100 SONUÇ İSTİYORSANIZ

AFR Saatine ihtiyacınız olacak unutmayın nekadar iyi yazılım yaparsanız yapın doğru değerleri bulmak için ölçüm yapıp yaptıgınız değişimlerin sonucunu görüp buna istineden en iyi seviyeye getirmeniz gerekmetektedir. AFR saati egzoza bağlanan bir HAVA YAKIT ORANI okuyucusudur. aracınızda çiğ benzin kokusu ve fazla yakıt yakma gibi problemler var ise bu saat sayesinde anormallikler yazılımcı tarafından tespit edilip giderilebilir. bu saati kendiniz temin edip aracınıza montaj yaptırıp çalışır halde gelmeniz gerekmektedir.

AFR SAATİ NEDİR NASIL BAĞLANIR ?

Harici beyin fiyat hesaplama