+90 (553) 897 1111

Standalone ecu bilgi ve fiyat hesaplama
Harici beyinin ne işe yarar ?

Harici beyin diye tabir ettiğimiz şey aslında dünya çapında standalone ecu olarak tabir edilir. ve universal istediğiniz şekilde ayarlanabilir bir beyin modelidir. yerli olarak türkiyede üretilen modelleride vardır. ihtiyacınıza göre farklı modelleri vardır. özelliklerine ve kalitesine göre fiyatları değişir. bu beyini aracınıza monte ettirerek aracınıza yeni özellikler katabilir veya kaldırabilirsiniz.

Harici beyin ile örnek yapılabilicekler ?

-Turbosuz araca turbo takılıp kontrol edilebilir
-Farklı marka ateşleme bobinleri kullanılabilir
-Egzantrik sensörsü iptal edilebilir.
-Elektronik gaz kelebekli araçlar telli gaz kelebegine çevirilebilir
-Akışmetre,vuruntu sensörü,oksijen sensörü,disa valfi gibi sensörler iptal edilebilir.
-İçersinde dahili map sensörü bulunduğu için araç mapa göre ayarlanır.
-Aracın yazılımı araç çalışırken yolda ayarlanabilir
-Aracın yazılımsal tüm limitleri kaldırılıp mekanik maksimum gücü alabilirsiniz.
-Launch kontrol özelligi açılabilir
-Antilag özelligi açılabilir
-Popbang özelligi açılabilir
-2 adet yazılım aynı beyinde kullabilirsiniz tuş yardımı ile geçiş yapılabilir.
-Farklı marka büyük enjektör takımlarını aracınıza kodlayabilirsiniz
-Flex fuel veya alkol türevlerini aracınıza tanıtıp kullanabilirsiniz.
-Devir kesici yapabilirsiniz

Harici beyin hangi araçlara uygulanabilir ?

Türkiye şartlarında sadece benzin turbo ve atmosferik benzinli araçlara uygulayabiliyoruz.

Harici beyin aracıma kaç beygir katar ?

Harici beyin aracınıza nekadar beygir katacagını kesin bir cevabı yoktur. ama çözülen sensör sorunları çiğ yakma sorunları aracınızdan gidecek ve orjinal beyinde bulunan limitler aracınızda olmayacağı için aracınızın mekanigi nekadar kaldırıyor ise okadar beygir alırsınız. bu beyinleri 100hp araçta kullanıyor 1000hp araçta kullanıyor mevzu beyinin direk kendisinde değil ama sonuç olarak her türlü eskisinden kat kat iyi olacağı garanti.

Harici beyin ile yakıt durumum ne olur ?

Harici beyin aracınıza çok yakıt yaktırmaz aksine sensörsel problemleri olup çiğ benzin kokusu atan araçlar yakıtı verisiz yaktığı için yakıt fazlaşır, harici beyin programlanabilir olduğu için güzel afr saati ayarlı bir yazılım yapılırsa orjinalinden bile az yaktırmanız mümkündür.
Yurt dışında benzin istasyonlarına E85 yani %85 alkol içeren yakıtlar eklendi ismi FLEX FUEL diye geçmekte ve normal yakıttan fiyatlar 1/3 daha uygun bu beyin sayesinde bu yakıtları kullanmak için aracınızı dönüştürebilir ve yakıttan çok daha fazla kar edebilirsiniz.

Aracıma harici beyin yaptırsam kaç günde teslim alırım ?

Pnp yapılan sistemler genelde yazılım ayarı haric ücretinin ön ödemesini yaparak ve erkenden randevu alarak gelirseniz aracınız 1 günde teslim edilir. el yapımı tesisat işleri genelde 3-4 gün sürebilmektedir.ödemesi araç başında yapılan araçlar genelde 1-2 gün daha uzun sürebilir.

Aracımı getirmeden yaptırabilicegim bir harici beyin modeli var mı ?

Eğer kendiniz elektronikten iyi anlayan biri iseniz ve pnp tak çalıştır şekilde bir beyin isterseniz ve bizde istediğiniz özelliklerde bir uygulamayı daha önce firmamızda yapıp testlerden geçirdiysek aracınız için hazır sistem yapıp size gönderebiliriz fakat yazılım yapamayız bulunduğunuz bölgede bir yazılımcıya ayarlatmanız gerekir. uzaktan bağlantı ile yapabilirmisiniz diye düşünmeyin yazılım işleri ince işler uzaktan baglantı kusursuz olmaz uğraşır dururuz.

ECUHARD
Esentepe, İnönü Cd, Yeditepe Sokağı No:11 Kartal/İstanbul